KONST / Litografier / Färglitografi 7383131
nr 738 3131
Tor Hörlin
(1899-1985), Sverige
Färglitografi , Tor Hörlin (1899-1985), Slussen, PT, signerad -68, motivets mått: 32x41
Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 30 januari 2012
kl 18:14:41
350 kr
600 kr
950 kr